MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Chcesz wynająć mieszkanie? Zareklamuj je!

Chcesz wynająć mieszkanie? Zareklamuj je!

Dzięki możliwości wynajęcia komuś mieszkania możemy zyskać naprawdę wiele. To przede wszystkim szansa na to, aby zyskać stały, dodatkowy dochód, jaki może płynąć z opłaty za wynajem. Niejednokrotnie jednak naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiednią osobę, która na taki najem się zdecyduje, a nawet jeśli się już ktoś taki znajdzie- nie zawsze wzbudzi nasze zaufanie. Dlatego też warto pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób zareklamować posiadany lokal, a tym samym zwiększyć widoczność ogłoszenia i przyciągnąć więcej zainteresowanych osób. Taka reklama nie powinna stanowić zbyt wielkiego kosztu, zwłaszcza jeśli uda się nam wynająć lokal na naszych warunkach, bez konieczności pójścia na jakiekolwiek odstępstwa.

Jak można zareklamować własne mieszkanie, a jak robią to biura nieruchomości?

Najpopularniejszym sposobem na wynajem jest dodanie ogłoszeń na różnych portalach, gdzie inne osoby poszukują mieszkań. Innym sposobem jest posiadanie własnej strony internetowej i wstawianie ogłoszeń tam, jak np. w tym przypadku. Jeśli jednak chcemy, aby widoczność takiego ogłoszenia była większa- zapłaćmy dodatkowo za jego promocję, a więc wyróżnienie lub też częstsze jego wyświetlanie. Kolejnym sposobem jest dodanie ogłoszenia w lokalnej gazecie w odpowiedniej sekcji. Wiele ludzi nadal przegląda prasę właśnie pod tym kątem. Jeszcze jedną możliwość stanowi dodanie ogłoszenia na portalu społecznościowym. Można to zrobić za pośrednictwem swojego prywatnego profilu, ale też dostępnych jest wiele grup tematycznych, w których takie ogłoszenie będzie jak najbardziej na miejscu. W końcu, kiedy naprawdę napotkamy wiele problemów ze znalezieniem lokatora, możemy zgłosić się do dowolnego biura nieruchomości i skorzystać z usług takiego podmiotu za odpowiednią prowizję. Wówczas o nic nie musimy się martwić, gdyż to biuro nieruchomości w naszym imieniu wykorzystuje wszelkie możliwe kanały promocji, aby znaleźć nam lokatora.

A w jaki sposób działa biuro nieruchomości? Jak reklamować wynajem mieszkań, aby dawało to dobre rezultaty? Czasem te metody nie różnią się aż tak bardzo od tych sposobów na wynajem, jakie może mieć pojedynczy właściciel, który chce działać bez pośredników. Co ciekawe jednak, działalność samego biura może być natomiast reklamowana w sieci za pośrednictwem różnych kampanii z zakresu marketingu internetowego. Można więc zdecydować się na pozycjonowanie strony, a więc wyjść z ofertą biura nieruchomości naprzeciw osobom, które szukają mieszkania do kupienia lub wynajęcia w danej lokalizacji. Alternatywę stanowią kampanię wykonywane w Google Ads. Tutaj mamy bardzo wiele możliwości, gdyż zarówno reklamę w wyszukiwarce Google, możliwość tworzenia kampanii remarketingowych, a także możliwość tworzenia kampanii displayowych na stronach o określonej tematyce. Co ważne, taką reklamę bardzo często można mocno targetować, a więc trafiać z nią właśnie do tych odbiorców, którzy najbardziej nas interesują, a tym samym szybko osiągać zamierzone cele. Tak czy inaczej- w każdej branży reklama jest dźwignią handlu i koniecznie trzeba o niej pomyśleć już na starcie.