MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Czas na nowy sposób promocji swoich produktów

Czas na nowy sposób promocji swoich produktów

Dobrze zaprojektowana, efektywna kampania reklamowa może sprawić, że firma zacznie się rozwijać w niesamowitym tempie. Zastanawiając się nad tym, jak reklamować swoje produkty, rzadko kiedy myślimy o tym, aby robić to za pomocą okazjonalnych eventów lub też we współpracy z modelami czy też modelkami. Tymczasem, taka kampania może naprawdę dać świetne rezultaty, zwłaszcza, jeśli przeznaczymy na nią naprawdę sensowny budżet. Jak taka kampania może wyglądać w praktyce i jak może wyglądać współpraca z modelami, modelkami oraz hostessami?

Eventy promocyjne w marketach

Są to tak naprawdę zarówno akcje promocyjne jak i te, które zakładają możliwość przetestowania produktu- zwłaszcza jeśli jest to produkt spożywczy to można promować go poprzez degustację. Oczywiście, do takiej akcji promocyjnej idealnie nadają się hostessy. Taka osoba promująca dany produkt musi jednak nie tylko mieć odpowiedni wygląd i prezencję, ale też musi posiadać przynajmniej minimalne umiejętności związane z marketingiem. Najlepiej, aby zachęcała do spróbowania danego wyrobu lub do skorzystania ze zorganizowanej promocji. Oczywiście, pracę hostess trzeba nadzorować, a następnie oceniać efektywność eventu. Trzeba też wybrać odpowiednie miejsca do takiej promocji, a więc markety o określonym profilu, gdzie mamy do czynienia z dużym ruchem klientów. Często okazuje się, że zaprojektowanie takiej akcji wcale nie należy do najtrudniejszych, a koszty zatrudnienia hostessy lub też koszty potrzebnych do degustacji materiałów nie są wysokie- dochód pochodzący z akcji może te koszty pokryć w całości, a dodatkowo pozwoli jeszcze na zwrot z inwestycji.

Reklama z udziałem modelek i influencerek

Taka kampania zazwyczaj ma już bardzo duży zasięg, a modelka pokazująca się z naszymi produktami może zostać umieszczona w czasopiśmie, na różnego rodzaju portalach tematycznych, a także w mediach społecznościowych. Jeśli tylko pozwoli nam na to budżet, może nawet pojawić się na billboardach w reklamie zewnętrznej. Do tego celu najlepiej wybrać rozpoznawalną osobę, która już na starcie jest postrzegana pozytywnie.

Alternatywą jest kontakt ze specjalną agencją modelek, która wybierze dla nas odpowiednią osobę do celów promocji konkretnego produktu. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z agencji- nie musimy mieć żadnych obaw, co do profesjonalizmu takiej osoby. Agencje zatrudniają modelki oraz modeli z doświadczeniem, dbają o to, aby w ich portfolio na bieżąco znajdowały się ciekawe projekty i realizacje, organizują im szkolenia i uczą obycia w branży. Jeśli natomiast agencja nie będzie dysponowała taką osobą, która mogłaby spełnić wszystkie wymagania związane z realizacją projektu- najprawdopodobniej zorganizuje casting, aby znaleźć modelkę o najbardziej pożądanych cechach. Jeśli więc zgłaszamy się do takiej agencji, możemy liczyć na pełen profesjonalizm, ale też przekazujemy część pracy i część zadań do wykonania na kogoś innego. Dla wielu przedsiębiorstw jest to najbardziej korzystna opcja.

Potrzebujesz modeli i modelek do promocji Twoich produktów? Sprawdź http://selective-mgmt.pl/pl/kontakt