MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Przestrzeń, w której komfortowo się pracuje

Przestrzeń, w której komfortowo się pracuje

Pracując na własny rachunek wszystko zależy od nas samych, a więc i to, jakie warunki sobie zapewnimy do pracy. Wiele osób rozpoczynających prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie wie do końca, w jaki sposób zorganizować sobie samodzielną pracę. Najprostszym i chyba najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest pracowanie z własnego domu czy też mieszkania, co nie wiąże się tak naprawdę z żadnymi dodatkowymi kosztami, jakie mogłyby na przykład wypływać z kosztów wynajmu jakiegokolwiek lokalu. Dla startujących firm to korzystne rozwiązanie, które ma szansę sprawdzić się na początku pracy na własny rachunek. Pamiętajmy jednak o tym, że w domu pracuje się zupełnie inaczej niż na etacie. Mimo wszystko, do tej pory dom był dla nas zawsze taką przestrzenią, którą wykorzystywaliśmy do odpoczynku. Na początku wszystko może więc nas rozpraszać i sprawiać, że ciężko będzie nam wypracować tyle godzin, ile byśmy chcieli. Jak zmienić taką sytuację i polubić pracę z domu?

Postarajmy się dostosować przestrzeń najlepiej jak umiemy

Projektowanie biura może się wydawać niełatwym zadaniem, ale też na nasz własny użytek chodzi w tym o to, aby stworzyć przestrzeń, w której sami będziemy się dobrze czuć. Zdecydowanie najkorzystniejszą sytuacją jest ta, w której możemy w ramach mieszkania wydzielić sobie zupełnie oddzielne pomieszczenie, w którym takie biuro będzie miało się znaleźć. Wówczas wszystkie rzeczy związane z pracą będziemy mogli zamknąć w ramach tej jednej, odrębnej przestrzeni, a co za tym idzie może być to dla nas spore ułatwienie, które pozwoli postawić bardziej wyraźną granicę pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym.

Wbrew pozorom, to także ułatwienie dla domowników, którzy na początku mogą nie rozumieć tego, że pomimo iż jesteśmy w domu- tak naprawdę jesteśmy w pracy. Wydzielenie osobnego pomieszczenia pozwala naśladować sytuację, kiedy to faktycznie „gdzieś” byśmy wychodzili po to, aby popracować w ciszy i spokoju.

Niezbędne wyposażenie

Do najpotrzebniejszych mebli należy oczywiście biurko oraz wygodny fotel obrotowy. Pamiętajmy o tym, aby biurko było dostosowane do naszego wzrostu, a najlepiej, aby było na tyle duże, aby pomieścić również drobiazgi, notatnik czy akcesoria biurowe. W pokoju zaaranżowanych pod biuro powinna panować raczej stonowana i neutralna kolorystyka, która jednocześnie nie będzie zbyt męcząca. Jeśli dysponujemy odpowiednim metrażem, na pewno docenimy specjalne miejsce do przechowywania dokumentów, a więc szafy czy też regały, ale najlepiej takie, w których zawartość będzie można ukryć za zamykanymi drzwiczkami- to pozwoli uniknąć rozpraszającego bałaganu. Powinniśmy również zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza w postaci dodatkowej lampki na biurko. Ostatnim gadżetem, który jednak na pewno okaże się nam przydatny, są rolety oraz plisy na okno, jeśli tylko w pomieszczeniu takie się znajduje. Pozwolą nam one odgrodzić się od świata zewnętrznego, a w upalne dni zatrzymają wdzierające się do wnętrza, palące promienie słoneczne.

Dowiedz się więcej o projektowaniu biur. Sprawdź: https://www.dom-art.pl/projektowanie-biur/