MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

[wywiad] Czy sklep internetowy to dobry pomysł na biznes?

[wywiad] Czy sklep internetowy to dobry pomysł na biznes?

Agata (32 lata): według mnie sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes. Sama często robię zakupy w sieci i bardzo cenię sobie tę możliwość. Przede wszystkim dlatego, że kupując coś przez internet mam możliwość porównania ceny w różnych sklepach, a robiąc zakupy nie muszę wychodzić z domu. Według mnie sklepy online to jeden z największych plusów istnienia internetu. Wszyscy moi znajomi kupują online dlatego sądzę, że sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes.

Tomasz (43 lata): według badań rynku coraz liczniejsza grupa konsumentów dokonuje zakupów przez internet, dlatego sklep internetowy to z pewnością doskonały pomysł na biznes, ale jest jeden warunek – dobry marketing. Sam pracuje w e – commerce i wiem, że konkurencja na rynku jest duża, dlatego zakładając własny sklep internetowy należy już na początku stworzyć strategię marketingu online i przeznaczyć środki na działania tego typu, w innym wypadku taki sklep internetowy się nie utrzyma, bo zwyczajnie nie będzie miał klientów. Ze sklepami internetowymi jest podobnie jak ze sklepami tradycyjnymi, o ich sukcesie w dużej mierze decyduje lokalizacji. W przypadku tradycyjnego sklepu lokalizacja w centrach miast czy przy ruchliwych ulicach, w przypadku internetu pozycje w wynikach wyszukiwania.

Karol (29 lat): prowadzę taki sklep internetowy od dwóch lat i prawdę powiedziawszy nie narzekam na brak klientów. A od pewnego czasu co niedziele mam ich jeszcze więcej, a to dzięki naszym rządzącym, polecamy poczytać na ten temat – http://blog.wer.pl/zakaz-handlu-w-niedziele-szansa-dla-twojego-sklepu-internetowego/. Ogólnie jeśli ktoś mnie pyta czy sklep online to dobry pomysł na biznes zawsze odpowiem, że nawet bardzo dobry, tylko trzeba to traktować poważnie, a nie jak dodatkowe zajęcie po godzinach. Prowadzenie sklepu w wirtualu jest tak samo wymagające jak prowadzenie tradycyjnego sklepu.

Karina (21 lat): to chyba trochę zależy od tego co się przez internet sprzedaje. Jeśli są to rzeczy dla młodych ludzi, to internet rządzi, ale jeśli jest to coś produkowanego dla starszych, to chyba nie jest dobry pomysł. Myślę, tak bo widzę jak kupują moi rodzice i babcia, oni wolą iść do sklepu stacjonarnego, dotknąć i pooglądać tego co chcą kupić, poza tym nie mają zaufania do internetu, ani konta online, więc nie bardzo mają jak robić zakupy w ten sposób. Ja i moi znajomi prawie wszystko kupujemy przez internet, więc sklepy, które mają to co nas interesuje na pewno dobrze sobie radzą.