MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Założenie spółki w Hiszpanii branży marketingowej – jak to zrobić?

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych kierunków dla przedsiębiorców w Europie. Ten kraj ma dobrą stabilność gospodarczą, niskie podatki i wysoki standard życia. O tym, na czym naprawdę polega założenie spółki w Hiszpanii branży marketingowej, dowiesz się więcej niezbędnych informacji podczas zbliżającego się artykułu. Hiszpania to kraj w południowo-zachodniej Europie. Jest piątym co do wielkości krajem pod względem powierzchni i ma drugą największą populację w Europie. Hiszpański rząd zapewnia zagranicznym firmom wiele zachęt do zakładania działalności w Hiszpanii.

Założenie spółki w Hiszpanii – branży marketingowej 

Obecnie założenie spółki w Hiszpanii nie jest skomplikowane, ale wymaga od Ciebie krok po kroku odpowiedniego działania. Pierwszym krokiem do założenia firmy w Hiszpanii jest zarejestrowanie nazwy firmy w Narodowym Instytucie Własności Przemysłowej (INPI). Możesz to zrobić, wypełniając formularz online i uiszczając opłatę. INPI sprawdzi Twój wniosek i przydzieli Ci numer NIF, jeśli się powiedzie. Ponadto będziesz musiał płacić roczny podatek od firm (Impuesto de Sociedades), który będzie zależał od obrotów Twojej firmy. Firma może być założona jako Sociedad Anónima (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) lub Sociedad Limitada (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Firma musi mieć co najmniej jednego dyrektora i jednego udziałowca, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie spółką w imieniu jej udziałowców. Od teraz założenie spółki w Hiszpanii branży marketingowej będzie dla Ciebie proste i nieskomplikowane. 

Założenie spółki w Hiszpanii – przedstawiamy ten proces krok po kroku 

W tej sekcji omówimy kroki potrzebne do założenia spółki w Hiszpanii. Hiszpański rząd zapewnia zagranicznym firmom wiele zachęt do zakładania działalności w Hiszpanii. Na przykład wszystkie podatki są należne w ciągu 30 dni od zakończenia każdego roku podatkowego i nie ma podatku u źródła od dywidend wypłacanych akcjonariuszom zamieszkałym poza Hiszpanią. Najpierw musisz zarejestrować się w hiszpańskim urzędzie skarbowym (Agencia Tributaria) i Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych (Seguridad Social). Są to agencje, które zarządzają podatkami i ubezpieczeniem społecznym. Jest to obowiązkowe dla każdej firmy działającej w Hiszpanii. Następnie musisz zarejestrować swoją firmę w Narodowym Instytucie Statystycznym (Instituto Nacional de Estadística). Proces ten nazywa się „matriculación”. Na koniec musisz zarejestrować swoją firmę w Ministerstwie Pracy i Spraw Socjalnych (Ministerio de Trabajo y Asuntos Sociales). Będziesz także musiał poprosić ich o numer NIP. Aby założyć firmę w Hiszpanii należy ubiegać się o numer NIE. Jest to numer identyfikacyjny, który będzie używany przez rząd hiszpański do celów podatkowych. Możesz ubiegać się o ten numer na dowolnym lokalnym posterunku policji.

Chociaż założenie spółki w Hiszpanii jest trudną decyzją, wielokrotnie życie utwierdza nas w przekonaniu, że warto podejmować ryzyko. Może ono bowiem doprowadzić nas do sukcesów. Wiele osób w tym Polaków decyduje się na ten krok. 

Dowiedz się więcej na: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek/