MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Jakie suplementy diety warto przyjmować?

Jakie suplementy diety warto przyjmować?

Reklamy różnego rodzaju suplementów diety atakują nas niemalże na każdym kroku. Jedne mają pomóc nam w redukcji masy ciała, inne obiecują lepszą odporność, a jeszcze inne wspierają utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Jakbyśmy jednak chcieli przyjmować suplementy na każdą możliwą dolegliwość- z pewnością nie byłoby to dobre dla naszego zdrowia. Czym więc są suplementy diety i czy ich zażywanie ma jakiś cel? A może są to pieniądze wyrzucone w błoto?

Suplement nie jest lekiem i nie działa jak lek

Z tego też względu suplementy można kupić nie tylko w aptekach, w których znajdziemy typowe, klasyczne lekarstwa, ale też w drogeriach, a nawet w sklepach spożywczych. Wynika to z faktu, że nie są one lekami, a tak naprawdę są one czymś w rodzaju żywności. Zawierają one substancje, które spokojnie możemy dostarczyć organizmowi wraz z normalnym pożywieniem, które pochodzi z przemyślanej, zdrowej, zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Suplementy diety są więc niczym więcej jak żywnością sprzedawaną w nieco innej postaci. Tym samym- nie będą w stanie zdziałać w naszym organizmie cudów- jeśli jednak nasza dieta nie jest zdrowa, jest bardzo uboga i powoduje w naszym organizmie niedobory pewnych pierwiastków- wówczas suplement może okazać się pomocny. W przeciwnym wypadku- osoba, która dobrze się odżywia w ogóle nie potrzebuje żadnych suplementów.

Tym samym, zamiast kupować suplementy diety warto wziąć pod lupę swój bieżący sposób odżywiania się. To właśnie odpowiednia dieta zapewni nam zdrowie, dobre samopoczucie i właściwą masę ciała. Chcąc wprowadzić pewne zmiany do swojego stylu żywienia warto poszukać wsparcia specjalisty, a będzie to dobry dietetyk. Na start przygotuje nam jadłospis, który pozwoli dostarczyć nam z pożywieniem wszystkiego, czego nasz organizm potrzebuje, co właściwie zamyka temat jakiejkolwiek suplementacji.

Co wobec tego warto przyjmować?

Istnieje grupa preparatów, które mogą okazać się pomocne ze względu na fakt, że niektóre substancje dość trudno jest dostarczyć naszemu organizmowi wraz z pożywieniem. Należą do nich :

  • Witamina D- jest to witamina słońca, która jest nam potrzebna także zimą, kiedy tego słońca nie ma w odpowiedniej ilości. Raczej trudno jest ją dostarczyć organizmowi wraz z pożywieniem w takiej ilości, jaka jest nam potrzebna.
  • Witamina B12 w przypadku wegetarian- najlepszym źródłem tej witaminy są produkty mięsne. Wegetarianie powinni więc ją suplementować.
  • Suplementy dedykowane sportowcom- odżywki białkowe, preparaty wspierające pracę kolan czy stawów, preparaty wspierające rozwój mięśni- nie są one niezbędne, ale pozwolą osiągać lepsze wyniki w sporcie.