MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Praktycznie urządzony przedpokój- co powinno się w nim znaleźć?

Praktycznie urządzony przedpokój- co powinno się w nim znaleźć?

Przedpokój to niejednokrotnie pierwsze pomieszczenie, które znajduje się zaraz po wejściu do mieszkania. Od tego pomieszczenia często wiele się oczekuje- z jednej strony powinno być estetycznie i modnie urządzone, gdyż często witamy tutaj gości. Z drugiej strony bardzo mocno liczy się funkcjonalność tego miejsca- najczęściej chcielibyśmy mieć tutaj pod ręką wszystko to, co jest nam potrzebne do wyjścia z domu. Jakie meble warto tutaj wstawić i o czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Szafa na okrycia wierzchnie i komoda na drobiazgi

Jeśli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca w przedpokoju, w pierwszej kolejności warto pomyśleć o odpowiednim umeblowaniu też przestrzeni, co dam nam sporo miejsca do przechowywania. Wobec tego, jaką szafę wybrać do przedpokoju wybrać? Zdecydowanie najlepiej dostosować wygląd tego mebla do tego, co będziemy chcieli w nim przechowywać- w przedpokoju sprawdzi się wysoka, wąska szafa, w której będziemy mogli przechowywać okrycia wierzchnie, płaszcze i kurtki, a na dole szafy- buty. I w tym przypadku, jeśli interesuje nas mebel, który będzie mógł nam służyć naprawdę długo, który będzie solidny i który będzie wyróżniał się wspaniałym, naturalnym rysunkiem drewna- najlepszym rozwiązaniem będzie drewniana szafa. Meble drewniane od zawsze były synonimem jakości i nadal tak jest. Drewniane meble mają delikatny połysk, są wykonywane z dużą precyzją i wyróżniają się na tle innych mebli swoją jakością.

Uzupełnieniem mądrze zaprojektowanej przestrzeni w przedpokoju będzie drewniana komoda. I tutaj również warto pamiętać o zasadzie proporcjonalności, w przypadku której zaleca się takie dobranie jej rozmiaru, aby nie była ona meblem zbyt masywnym i przytłaczającym- zwłaszcza, że przedpokój to pomieszczenie przejściowe, z którego dopiero wchodzi się do pozostałych pokoi w domu. Komoda to dobre rozwiązanie z wielu względów. Po pierwsze dlatego, że daje sporo miejsca do przechowywania czapek, szalików lub też rękawiczek. Bardzo praktyczne jest też to, że zawsze możemy coś położyć na blacie takiej komody- pojemnik na klucze lub też niewielkie bibeloty i ozdoby, które będą łatwo zauważalne w momencie wejścia do mieszkania. Jeśli tylko mamy taką możliwość- przedpokój, a szczególnie miejsce nad komodą to przestrzeń na powieszenie nawet niewielkich rozmiarów lustra, w którym będziemy mogli przeglądnąć się jeszcze przed ostatecznym wyjściem z domu.

Miejsce, w którym można na chwilę przysiąść

Praktycznym meble do przedpokoju jest też wieszak naścienny połączony z niewielką ławeczką lub też pufem, który daje miejsce do tego, aby móc na chwilę usiąść ubierając lub zdejmując buty. Wewnątrz takiego pufa często można dodatkowo coś schować tak, aby móc maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Pamiętajmy tylko o tym, że zbyt duża ilość rzeczy, jaką eksponujemy na widoku na małej przestrzeni wprowadza wrażenie chaosu i bałaganu. Znacznie lepiej jest ukryć odzież czy obuwie sprawiając, aby przedpokój sprawiał wrażenie miejsca uporządkowanego, minimalistycznego i dobrze zorganizowanego.