MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Łupież- nawracający problem. W jaki sposób sobie z nim radzić?

Łupież- nawracający problem. W jaki sposób sobie z nim radzić?

Nawracający łupież to spory problem, który niestety może być też zauważalny przez innych, a tym samym może wpływać na naszą pewność siebie. Zdarza się jednak, że drogeryjne preparaty przeznaczone do walki z łupieżem albo są zupełnie nieskuteczne albo też pomagają na krótką chwilę. Łupież  może pojawić się zarówno na tłustej jak i przesuszonej skórze głowy. Może też być zaczątkiem innych chorób skóry głowy i powodować infekcje- na przykład te o podłożu bakteryjnym. Silne preparaty przeciw łupieżowi dodatkowo przesuszają skórę głowy, co również nie jest pożądanym zjawiskiem. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest poddanie się kuracji u specjalisty od skóry głowy oraz włosów. Takim specjalistą jest trycholog.

Gdzie znaleźć trychologa i jakie zabiegi może nam on zaproponować?

Gabinety trychologiczne to miejsca wyspecjalizowane w dziedzinie pielęgnacji włosów. Jednym z takich miejsc jest Centrum Zdrowego Włosa– pracujący tutaj specjaliście, tacy jak lekarz dermatolog i trycholog Magdalena Stec-Polak mają ogromne doświadczenie w leczeniu różnych schorzeń skóry głowy i nie tylko. Już podczas pierwszej konsultacji specjalista może przeprowadzić specjalną analizę skóry głowy tak, aby diagnostyka mogła być pełna i wyczerpująca. Niejednokrotnie gołym okiem nie do końca widać, jaka jest istotna problemu, a dzięki badaniu zaproponowana kuracja może być znacznie skuteczniejsza.

Czym tak naprawdę jest łupież?

Łupież to nic innego jak nadmiernie złuszczający się naskórek skóry głowy. Złuszczanie to jest konsekwencją zaburzenia równowagi skóry głowy na przykład poprzez infekcje bakteryjne czy tez infekcje drożdżakami. Podrażnieniu naskórka często towarzyszy świąd, co staje się na dłuższą metę uciążliwe i irytujące. Łupież można też zauważyć gołym okiem, gdyż złuszczający się naskórek może się osypywać na kark i na ubrania, przez co wpływa na nasz wygląd i na to, w jaki sposób się prezentujemy.

W jaki sposób można próbować pozbyć się łupieżu?

Na wstępie bardzo ważna jest poszerzona diagnostyka przyczyny powstawania łupieżu u pacjenta. Dlatego dobrze jest udać się na konsultację z trychologiem, kosmetologiem lub też dermatologiem pracującym w ramach centrum. Przydatna może też okazać się konsultacja z dietetykiem lub też inne badania diagnostyczne, takie jak chociażby analiza pierwiastkowa włosa. Zabiegi, jakie często stosuje się w przypadku nawracającego łupieżu mogą różnić się w zależności od tego, czy problem dotyczy łupieżu suchego czy tłustego. Specjalista będzie też mógł zaproponować nam odpowiednie preparaty pielęgnacyjne do regularnego stosowania w domu w ramach kuracji.