MSS Studio

Agencja Marketingowa

Contact us now
tel. 578 678 789

Wysoka pozycja w wyszukiwarce? Poznaj tajniki pozycjonowania!

Rzadko kiedy pozycje w wynikach wyszukiwania są naturalne. Ma to miejsce głównie w przypadku małych miejscowości i firm tam działających czy też nietypowych, mało spotykanych branż, produktów. Patrząc chociażby na branżę ślubną, odzieżową, obuwniczą, kosmetyczną, sportową, wszystkie sklepy internetowe można śmiało powiedzieć, że bitwa o pozycje trwa cały czas, praktycznie każdego dnia. Pozycjonowanie strony www to jedno z dostępnych możliwości zaistnienia w sieci, jednak jest obecnie wiele wytycznych, których należy przestrzegać, aby skutecznie i bezpiecznie dla strony osiągnąć jak najwyższe pozycje.

Co warto wiedzieć? Mini poradnik:

1.Treści na stronie są bardzo ważnym elementem, którego nie należy lekceważyć czy bagatelizować. Nigdy nie kopiuj tekstu z innej strony internetowej, na przykład od konkurencji. Pomijając kwestie prawne, za powielone treści, czyli tzw. duplicate contet, na stronę może został nałożony filtr, który uniemożliwia stronie osiągnięcie wysokich pozycji. Należy unikać także wewnętrznych powtórzeń – na każdej podstronie musi znaleźć się unikalny tekst pasujący oczywiście do tego, co jest na danej podstronie. Teksty nie mogą być przypadkowe, nijakie, muszą być konkretne, jasne dla użytkowników.

2.Pamiętaj o dostosowaniu strony www do urządzeń mobilnych. Jest to aktualnie bardzo ważny czynnik rankingowy, co potwierdzać będzie wdrożenie algorytmu Mobile First. Strony niedostosowane do urządzeń mobilnych będą spadały w rankingu wyszukiwań. Ludzie coraz częściej korzystają z urządzeń przenośnych – tabletów, smartfonów i należy się do tych zmian dostosować.

3.Unikaj stron typu one page – te ciężej osiągają wysokie pozycje. Strona powinna mieć wyraźnie zarysowaną strukturę, czyli podstrony w oddzielnych adresach URL. Zaleca się, aby dana podstrona była dedykowana konkretnej kategorii usług czy produktów.

4.Miej na uwadze jakość linków, które prowadzą do Twojej strony. Nie korzystaj z darmowych katalogów czy stron publicznych. Najlepiej działać na własnym zapleczu pozycjonerskim, ponieważ ma się pewność, że przechwycone domeny są wysokiej jakości.